Chci jídelníček

Začínáte řešit své stravování nebo jste se do toho už pustili, ale výsledky se nedostavují podle očekávání? Trénujete několikrát týdně a tělo nevypadá podle představ? Chcete se cítit lépe a vědět, že dáváte tělu opravdu to, co potřebuje? Nespoléhejte na obecné jídelníčky a rady kolující na internetu a časopisech. Nechte si sestavit odborně vypracovaný jídelníček na míru. Poradenství děláme jinak - kvalitně, odborně, zdravě, bezpečně, s ohledem na vaše potřeby a dlouhodobými výsledky. Naučte se konečně správně jíst – bez výčitek, stresu, omezování a s přírodními potravinami. S námi to zvládnete!

Jak sestavujeme jídelníčky

Na této konzultaci je důležité od Vás získat co nejvíce informací, aby jídelníček mohl být co nepřesnější a odpovídal tomu, co potřebujete. Vyšetření je zaměřené na získání podrobných informací, které slouží jako jeden z podkladů pro sestavení jídelníčku. Zahrnuje detailní vstupní dotazník (osobní a rodinná anamnéza, stravovací návyky, preferované a odmítané potraviny, preference pokrmů, snímek pracovního dne, charakter práce a běžného pohybu, fyzická aktivita během týdne a další.), kompletní tělesnou analýzu, focení a antropometrická měření (výška, pas, boky).

Jelikož klademe velký důraz na aktuální zdravotní stav klienta, dalším krokem je prostudovat a zhodnotit dodané dokumenty, se kterými se během sestavování jídelníčku pracuje (klientův stávající jídelníček, užívané léky, výsledky krevních rozborů nebo dalších doporučení od lékařů). Není povinné přijít s krevními testy hned na Vstupní vyšetření, ale doporučujeme si je během poradenství nechat zhotovit u svého lékaře. V případě potřeby se výsledky zohlední v jídelníčku.

Před samotným vytvořením jídelníčku a veškerých doporučení se sestavují tzv. Pokyny, pomocí kterých se jídelníček a doporučení mohou sestavit každému přesně na míru. Pomocí předchozích kroků se stanoví například energetická hodnota jídelníčku, množství živin a rozložení v jednotlivých pokrmech, konkrétní vhodné a vyloučené potraviny (např. zařazení rutinu a antioxidantů při křečových žilách apod.), požadovaná vhodná jídla a potraviny, chuťové preference klienta (sladké, slané, vařená či studená jídla,…) a další, aby Vám jídelníček chutnal a bavil Vás.

Na základě Pokynů pro Vás zpracujeme vyhodnocení tělesné analýzy, výživová doporučení (zhodnocení stravovacích návyků, doporučení ke správné výživě a nápravě předchozích zvyklostí, určení času pokrmů, pitného režimu a pohybové aktivity atd.) a zdravotních doporučení (vychází z osobní a rodinné anamnézy, kde každému doporučíme vhodné a nevhodné potraviny nebo metody, jak zlepšit svůj současný zdravotní stav a preventivně se vyhnout zdravotním potížím).

Finálním krokem je samotné vytvoření jídelníčku, který je již psaný s konkrétními potravinami a gramážemi (maximální odchylka je 1-2% od stanovené energetické hodnoty a živin). Díky takto vypracovanému jídelníčku na míru dosáhnete s jistotou svých cílů, přitom zcela zdravě, přirozeně a trvale. Naučíte se zkrátka jíst tak, jak potřebujete.

Proč právě náš jídelníček?

Kontaktní formulář

Položky označené * je nutno vyplnit.
Kolik je jedna mínus jedna? (slovy):

Kontakt
Ing. Iva Rychnovská
  • výživový poradce
  • sportovní dietolog

E: rychnovska@food-life.cz
T: 724 821 680

Adresa:
Sokolovská 95
186 00, Praha 8
(tram a metro Křižíkova)

mapa zobrazit mapu