Kalkulačka BMI

BMI (Body Mass Index) je nejčastěji využívaný výpočet pro určení stavu tělesné hmotnosti. BMI poměřuje tělesnou hmotnost a výšku (hmotnost [kg]/výška [m2]) a můžete zjistit, jestli máte normální váhu, nadváhu nebo obezitu. Hodnota BMI není úplně vypovídající hodnota - nezohledňuje věk, pohlaví, množství podkožního tuku nebo svalové hmoty. Například u kulturistů se BMI nepoužívá, protože velký podíl jejich váhy tvoří svalová hmota a podle BMI by byli obézní. V poradně se často setkáváme s případy sportujících klientů nebo štíhlých lidí, kteří mají BMI v pořádku, ale z hlediska podkožního tuku jsou obézní. Pokud chcete zjistit množství vašeho podkožního tuku s rozložením tuků na končetinách a trupu, objednejte se k nám na tělesnou analýzu se zhodnocením výsledků.


Váha:
kg
Výška:
cm

Hodnota BMI: 37,5

Nacházíte se v pásmu Podváhy. Někteří lidé mající drobnou tělesnou konstituci se v pásmu pod 18,5 nachází přirozeně. Bohužel ve většině případů se jedná o podvýživu organismu. BMI pod 17,5 se vyskytuje v případě anorexie nebo nedravého způsobu hubnutí. Podváha je stejně nebezpečná jako obezita. V některých případech může způsobit poruchy metabolismu, opoždění růstu, vypadávání vlasů, závažné poruchy imunity, vynechání menstruace, otoky, silnou únavu, poruchy plodnosti a další zdravotní komplikace.

Nacházíte se v pásmu Normální hmotnosti. Gratulujeme, Vaše hmotnost je optimální! Sledujte, aby se Vaše BMI vzdalovalo od hraničních hodnot, zejména s nadváhou. Pravidelně kontrolujte množství tělesného tuku, protože i s optimálním BMI může být člověk obézní.

Nacházíte se v pásmu Nadváhy. Buďte na pozoru a začněte se zajímat o svůj životní styl. Už nyní Vám hrozí zvýšené riziko vzniku onemocnění související s obezitou (hormonální nerovnováha, zvýšený krevní tlak, bolesti hlavy, poruchy plodnosti apod.) Věnujte více času svému tělu, výživě a pohybu a výsledky se jistě brzy dostaví.

Nacházíte se v pásmu Obezity I. stupně. Začněte co nejdříve snižovat svoji hmotnost! Je jen otázkou času, kdy se projeví zdravotní komplikace spojené s obezitou jako bolesti hlavy, zad a kloubů, inzulínová rezistence a rozvoj diabetu, hormonální nerovnováha, zvýšení krevní tlak, srdeční, mozkové a cévní příhody, poruchy plodnosti a další. Obraťte se na svého lékaře nebo vyhledejte odborníka na výživu.

Nacházíte se v pásmu Obezity II. stupně. Současná hmotnost pro Vás znamená velmi vysoké zdravotní riziko, které se s věkem zvyšuje. Vysoký stupeň obezity je spojen se vznikem metabolického syndromu (porucha inzulínové rezistence a rozvoj diabetu, vysoký krevní tlak, vysoký celkový a LDL cholesterol, nízký HDL cholesterol), srdečních a cévních příhod, chronických onemocnění nebo nádorových onemocnění. Co nejdříve na sobě začněte pracovat a od základů změňte životní styl a současný jídelníček!

Nacházíte se v pásmu Obezity III. stupně. Váš organismus je nyní v extrémním zdravotním ohrožení. Tzv. morbidní obezita se již nepovažuje pouze za kosmetickou vadu, ale i vážné zdravotní riziko. Jste vystaveni riziku kardiovaskulárních potíží, vzniku metabolického syndromu, zvýšeného výskytu nádorů, zátěži pohybového aparátu a dalších závažných onemocnění. Vyhledejte odbornou pomoc u svého lékaře a odborníka na výživu.

Kontaktní formulář

Položky označené * je nutno vyplnit.
Kolik je jedna mínus jedna? (slovy):

Kontakt
Ing. Iva Rychnovská
  • výživový poradce
  • sportovní dietolog

E: rychnovska@food-life.cz
T: 724 821 680

Adresa:
Sokolovská 95
186 00, Praha 8
(tram a metro Křižíkova)

mapa zobrazit mapu