Kalkulačka WHR

WHR (Waist Hip Ratio) porovnává obvod pasu a boků. Jedná se o velmi důležitý ukazatel. Částečně také vypovídá o distribuci tělesného tuku na trupu a bocích. Společně s množstvím viscerálního tuku a obvodem pasu hodnotí riziko zátěže pro kardiovaskulární systém (ideálně má být obvodu pasu u žen pod 80 cm, u mužů pod 94 cm). Čím je WHR vyšší, tím více se tuk soustřeďuje v oblasti břicha a zatěžuje srdce a cévy. Čím je WHR nižší, tím více se tuk ukládá v oblasti hýždí a stehen a zatěžuje dolní končetiny, jejich žilní a lymfatický systém. Pokud Vaše WHR není optimální, kontaktujte nás a objednejte se na konzultaci.

Pas:
cm
Boky:
cm
Hodnota WHR: 3,08

Gynoidní typ

Patříte do skupiny „Gynoidní typ“ (tvar hruška). Tuk se výrazně ukládá v oblasti hýždí a stehen. Ze zdravotního hlediska bývá riziko srdečních onemocnění velmi nízké, ale naopak Vám mohou hrozit potíže spojené se špatnou funkcí lymfatického systému, žilní onemocnění (křečové žíly, bércové vředy), otoky a potíže s klouby.

Vyrovnaný typ

Patříte do skupiny „Vyrovnaný typ“. Blahopřejeme, poměr Vašeho obvodu pasu a boku je optimální a riziko zdravotních onemocnění je nízké. Zkontrolujte si ještě svůj obvod pasu (měřte kolem pupíku), který je jedním z ukazatelů dobré kondice. Obvod pasu u žen musí být pod 80 cm, u mužů pod 94 cm. Pokud naměříte vyšší hodnoty, poraďte se s odborníkem na výživu.

Smíšený typ

Patříte do skupiny „Smíšený typ“. Podkožní tuk se začíná hromadit v oblasti trupu, s ním také stoupá hladina nebezpečného viscerálního tuku, který zhoršuje funkci vnitřních orgánů, způsobuje inzulínovou rezistenci a zvyšuje riziko kardiovaskulárních a metabolických onemocnění. Začněte co nejdříve s úpravou svého jídelníčku.

Androidní typ

Patříte do skupiny „Androidní typ“ (tvar jablko). Tento typ obezity je typický pro ukládání tuků v oblasti břicha a hrudníku a z hlediska zdravotního stavu je nejrizikovější. Vaše orgány jsou obklopeny nebezpečným viscerálním tukem, který zhoršuje jejich činnost, tím i celkový metabolismus a je příčinou celé řady onemocnění (zvýšená hladina cholesterolu, tuků v krvi a krevního tlaku, zvyšuje riziko zánětů, cukrovky, srdečně cévních onemocnění a rakoviny). Začněte pracovat a od základů změňte životní styl a současný jídelníček!

Kontaktní formulář

Položky označené * je nutno vyplnit.
Kolik je jedna mínus jedna? (slovy):

Kontakt
Ing. Iva Rychnovská
  • výživový poradce
  • sportovní dietolog

E: rychnovska@food-life.cz
T: 724 821 680

Adresa:
Sokolovská 95
186 00, Praha 8
(tram a metro Křižíkova)

mapa zobrazit mapu