Potřebuji poradit

„Jste to, co jíte – na jídle záleží!“ Každý by měl proto dbát na správný výběr potravin a přizpůsobit stravování svým potřebám (denní režim, sport, stres, zdravotní stav, věk). Možná jste už zjistili, že to není tak jednoduché. O zdravé výživě se sice píše mnoho, ale jedná se o obecné rady a doporučení, která nejsou pro Vás. Proto se často pokusy o hubnutí nebo jinou změnu minou účinkem. Zeptejte se raději našeho odborníka na výživu, který se Vám bude věnovat na 100%. Zjistěte, co potřebujete změnit a naučte se správně jíst.

S čím vám můžeme poradit

– Tento problém vám vyřešíme jednou pro vždy. Skoncujte s dietami a pokusy zhubnout. Na internetu a v časopisech koluje spousta lákavých metod, jak toho docílit, ale nejsou určené právě pro vás. Vaše tělo je jiné a potřebuje individuální výživu, která odpovídá přesně vašim potřebám. Právě tu vám poskytneme a výsledky se dostaví brzy a trvale. Díky na míru nastaveným jídelníčkům se konečně naučíte, CO za potraviny máte jíst, KOLIK a KDY.

Nabírání svalů patří mezi nejnáročnější cíle. Je spojené s kvalitní a na míru sestavenou stravou a dopředu naplánovaným tréninkem. Zdánlivě jednoduchá představa zvýšit energetický příjem jídelníčku nebo jíst více bílkovin nestačí. Takto můžete nabrat podkožní tuk a každý nepromyšlený krok se může podepsat na vašem zdraví. S jídelníčkem i tréninkem vám pomůžeme a vaše výsledky se brzy dostaví.

Staráme se o aktivní i profesionální sportovce ve všech odvětvích a jakémkoliv věku. Sportovní aktivity znamenají pro tělo nadměrnou zátěž. Organismus sportovce spotřebuje daleko více všech živin a strava musí tomuto výdeji odpovídat. Správně sestavený jídelníček pomůže podpořit výkon sportovce, zlepšit tělesné parametry, předejít zdravotním potížím spojené s opotřebením organismu a zabránit vzniku zranění.

Každý z nás má menší nebo větší zdravotní problémy. Ať už se jedná o nenápadné signály těla (bolesti hlavy, padání vlasů, problémy se zažíváním, lehké alergie, únava) nebo onemocnění (zvýšený krevní tlak nebo cholesterol v krvi, hormonální poruchy, celiakie, diabetes apod.). Díky jídelníčkům na míru s ohledem na osobní i rodinnou anamnézu budete jíst přesně to, co potřebujete. Brzy se váš zdravotní stav zlepší ve všech ohledech a do budoucna tak můžete předejít mnoha problémům.

Správná výživa je velmi důležitá pro bezproblémový průběh těhotenství a zdravý vývoj plodu. Nejedná pouze o výživu v průběhu těhotenství, významný vliv má správná výživa již před otěhotněním. Dnes je známo, že při nedostatečné výživě žen jsou jejich děti v dospělosti více ohroženy některými metabolickými poruchami, např. zvýšenou krevní hladinou cholesterolu, glukózy a inzulinu, zvýšeným krevním tlakem, rozvojem obezity a cukrovky. Mluví se o tzv. programování chronických onemocnění „in utero“, tedy během nitroděložního vývoje plodu.

Výživa hraje významnou roli pro růst dítěte, celkové zdraví a psychosomatický vývoj. Špatná výživa dítěte často vede k oslabení imunity, obezitě, podvýživě nebo kardiovaskulárním onemocněním. Vzhledem k tomu, že výživa dítěte se v různých obdobích liší, je zapotřebí umět jídelníček přizpůsobit jeho potřebám.

Výživové potřeby seniorů se v mnoha ohledech liší od lidí v produktivním věku. Musí se brát ohled na nižší vstřebatelnost živin a horší využití důležitých látek. Nedostatek živin v jídelníčku a jednostranná výživa způsobuje sníženou potřebu hladu a žízně, chuti k jídlu, zhoršení chuťových a čichových smyslů, suchost v ústech, problémy s chrupem, sníženou pohyblivost, předčasné stárnutí vnitřních orgánů apod.

Kontaktní formulář

Položky označené * je nutno vyplnit.
Kolik je jedna mínus jedna? (slovy):

Kontakt
Ing. Iva Rychnovská
  • výživový poradce
  • sportovní dietolog

E: rychnovska@food-life.cz
T: 724 821 680

Adresa:
Sokolovská 95
186 00, Praha 8
(tram a metro Křižíkova)

mapa zobrazit mapu