Služby

Tento problém vám vyřešíme jednou pro vždy. Skoncujte s dietami a pokusy zhubnout. Na internetu a v časopisech koluje spousta lákavých metod, jak toho docílit, ale nejsou určené právě pro vás. Vaše tělo je jiné a potřebuje individuální výživu, která odpovídá přesně vašim potřebám. Právě tu vám poskytneme a výsledky se dostaví brzy a trvale. Díky na míru nastaveným jídelníčkům se konečně naučíte, CO za potraviny máte jíst, KOLIK a KDY.

Nabírání svalů patří mezi nejnáročnější cíle. Je spojené s kvalitní a na míru sestavenou stravou a dopředu naplánovaným tréninkem. Zdánlivě jednoduchá představa zvýšit energetický příjem jídelníčku nebo jíst více bílkovin nestačí. Takto můžete nabrat podkožní tuk a každý nepromyšlený krok se může podepsat na vašem zdraví. S jídelníčkem i tréninkem vám pomůžeme a vaše výsledky se brzy dostaví.

Staráme se o aktivní i profesionální sportovce ve všech odvětvích a jakémkoliv věku. Sportovní aktivity znamenají pro tělo nadměrnou zátěž. Organismus sportovce spotřebuje daleko více všech živin a strava musí tomuto výdeji odpovídat. Správně sestavený jídelníček pomůže podpořit výkon sportovce, zlepšit tělesné parametry, předejít zdravotním potížím spojené s opotřebením organismu a zabránit vzniku zranění.

Každý z nás má menší nebo větší zdravotní problémy. Ať už se jedná o nenápadné signály těla (bolesti hlavy, padání vlasů, problémy se zažíváním, lehké alergie, únava) nebo onemocnění (zvýšený krevní tlak nebo cholesterol v krvi, hormonální poruchy, celiakie, diabetes apod.). Díky jídelníčkům na míru s ohledem na osobní i rodinnou anamnézu budete jíst přesně to, co potřebujete. Brzy se váš zdravotní stav zlepší ve všech ohledech a do budoucna tak můžete předejít mnoha problémům.

Správná výživa je velmi důležitá pro bezproblémový průběh těhotenství a zdravý vývoj plodu. Nejedná pouze o výživu v průběhu těhotenství, významný vliv má správná výživa již před otěhotněním. Dnes je známo, že při nedostatečné výživě žen jsou jejich děti v dospělosti více ohroženy některými metabolickými poruchami, např. zvýšenou krevní hladinou cholesterolu, glukózy a inzulinu, zvýšeným krevním tlakem, rozvojem obezity a cukrovky. Mluví se o tzv. programování chronických onemocnění „in utero“, tedy během nitroděložního vývoje plodu.

Výživa hraje významnou roli pro růst dítěte, celkové zdraví a psychosomatický vývoj. Špatná výživa dítěte často vede k oslabení imunity, obezitě, podvýživě nebo kardiovaskulárním onemocněním. Vzhledem k tomu, že výživa dítěte se v různých obdobích liší, je zapotřebí umět jídelníček přizpůsobit jeho potřebám.

Výživové potřeby seniorů se v mnoha ohledech liší od lidí v produktivním věku. Musí se brát ohled na nižší vstřebatelnost živin a horší využití důležitých látek. Nedostatek živin v jídelníčku a jednostranná výživa způsobuje sníženou potřebu hladu a žízně, chuti k jídlu, zhoršení chuťových a čichových smyslů, suchost v ústech, problémy s chrupem, sníženou pohyblivost, předčasné stárnutí vnitřních orgánů apod.

Detoxikace organismu - velmi efektivní tělesná očista pomocí přírodních potravin

Výživa k otěhotnění - máme výborné zkušenosti s podporou plodnosti u žen i mužů

Hubnutí ve dvojici – mějte vedle sebe oporu partnera, rodiče nebo kamaráda

Zhodnocení jídelníčku – odborné zhodnocení a úprava vašeho jídelníčku osobně i na dálku

Firemní přednášky – je již dlouhodobě známo, jak výživa výrazně ovlivňuje zdraví, psychiku a výkon zaměstnanců

Obsah programů

Průběh poradenství

1 První návštěva
Prvním krokem je osobní návštěva v poradně. Můžeme začít 30-minutovou úvodní konzultací, na které probereme vaše současné stravování a pohybovou aktivitu, nebo se můžete objednat přímo na Vstupní vyšetření s kompletní tělesnou analýzou a rovnou se můžeme pustit do sestavení Vašeho nového jídelníčku. Na první návštěvu si s sebou přineste svůj současný Jídelníček, případně pokud máte krevní rozbory, lékařské zprávy, zátěžové testy nebo tělesné analýzy z předchozích let.

2 Jídelníček a doporučení
Po vstupním vyšetření začneme pracovat na vašem jídelníčku a veškerých doporučení. Jídelníčky jsou sestavované přesně a pro každého klienta zvlášť. Nejedná se tedy o obecné rozpisy jídelníčků a všeobecné rady (přečtěte si více o tom, jak sestavujeme jídelníčky). Svůj nový jídelníček obdržíte do 7 - 10 dní podle domluvy.

3 Kontrolní konzultace
Na další konzultaci obdržíte všechny vypracované materiály. Vysvětlíme si naměřené hodnoty z tělesné analýzy, probereme jídelníček a veškerá doporučení, kterými se začnete řídit a samozřejmě další dotazy, které budete mít. Na dalších konzultacích se budeme domlouvat osobně podle potřeby (zpočátku 1-2x za měsíc). Účelem kontroly je tělesná analýza, kontrola změn, probírání dotazů a naučit vás spoustu dalších věcí o výživě, abyste se mohli do budoucna „osamostatnit “. Můžete si vybrat z řady zajímavých témat, např. Výživa před a po tréninku, Čtení obalů potravin, Rizikové látky v potravinách, Jak si správně sestavit jídelníček, Čím a jak často detoxikovat organismus, Seznámení s novými potravinami a další. Konzultace vždy přizpůsobíme tomu, co vás zajímá.

Kontaktní formulář

Položky označené * je nutno vyplnit.
Kolik je jedna mínus jedna? (slovy):

Kontakt
Ing. Iva Rychnovská
  • výživový poradce
  • sportovní dietolog

E: rychnovska@food-life.cz
T: 724 821 680

Adresa:
Sokolovská 95
186 00, Praha 8
(tram a metro Křižíkova)

mapa zobrazit mapu